ОТНОШЕНИЕ К НАЦИОНАЛЬНОЙ И КЛАССИЧЕСКОЙ МУЗЫКЕ В РЕСПУБЛИКЕ УЗБЕКИСТАН
Тажибоев Эльмурод Махмуджонович Доктор философии педагогических наук (PhD)Старший преподаватель Наманганского госу- дарственного педагогического института.
• Тажибоев Эльмурод Махмуджонович TerDU
музыка, национальная, культура, реформа, традиция, школа, ученик, куль- турный центр, детская музыкальная школа, национальный инструмент, концепция.
в данной статье представлена подробная информация о решениях, принятых Президентом Республики Узбекистан, значении престижных фестивалей, различных конкурсов и концертов для более широкой пропаганды и изучения нашей национальной и классической музы- кальной культуры.
“Maktab o‘quvchilariga kamida bitta milliy cholg‘u asbobini chalish mahorati o‘rgatiladi”. 3 fevral 2022.// https://www.gazeta.uz
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni, 29.04.2019 yildagi PF-5712-son.// https://lex. uz/docs/4312785 3.«Pedagog xodimlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirishni tashkil etish chora- tadbirlari to‘g‘risida»gi 28.12.2017. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1026-son qarori// https://lex.uz/docs/4327235 4.Sh.Mirziyoyev. Dillarni dillarga, ellarni ellarga payvand etadigan san’at // Xalqaro maqom san’ati anjumanining ochilish marosimidagi nutqi. Xalq so‘zi, 7 сентябр, 2018 y. – B.1
“O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga murojaatnomasi (2020_yil_24_yanvar)”. https://nrm.uz
“Ta’lim to‘g‘risidagi O‘RQ” – 637. 23.09.2020 // https://lex.uz
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 26 avgustdagi “O‘zbekiston Respublikasida madaniyat va san’at sohasini инновациon rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-3920-son qarori. // http://lex.uz
Ишуткина Е.В. (2014). Учебно-методическая работа преподавателя колледжа в рамках со- временного образовательного процесса // Проблемы и перспективы развития образования в Рос- сии, (25), 45-50-c.
O’zbekiston milliy ensiklopediyasi. Birinchi jild. Toshkent, 2000-yil 215b.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori, 07.02.2022 yildagi 59-son. // https:// lex.uz/uz/docs/-5849841 11. “Ozbek-baxshichilik-sanati-unesco-royxatiga-kiritildi”. / 16.12.2021. https://kun.uz/uz/news
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni, 29.04.2019 yildagi PF-5712-son. https://lex. uz/docs/4312785 13.«Pedagog xodimlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirishni tashkil etish chora- tadbirlari to‘g‘risida»gi 28.12.2017. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1026-son qarori. https://lex.uz/docs/4327235
Ишуткина Е.В. (2014). Учебно-методическая работа преподавателя колледжа в рамках со- временного образовательного процесса // Проблемы и перспективы развития образования в Рос- сии, (25), 45-50 c.